Zanim rozpoczniesz grę – co musisz wiedzieć o bukmacherach i zakładach bukmacherskich?

 Obstawianie zakładów ma w sobie pewien nieodparty urok, szczególnie dla osób, które posiadają tzw. żyłkę hazardzisty. Zanim jednak udamy się do najbliższego bukmachera lub też zarejestrujemy się na jakiejś stronie, pozwalającej nam na obstawianie wyników, warto zapoznać się z podstawowymi definicjami oraz zasadami, wiążącymi się ze światem bukmacherki.

Co oferuje bukmacher?

Pierwszą definicją, jaką musimy sobie przyswoić, jest pojęcie bukmachera. Bukmacher to, uogólniając, firma zajmująca się przyjmowaniem zakładów, dotyczących określonych wydarzeń. Zazwyczaj są to wydarzenia sportowe, choć nie jest to regułą. Oczywiście, największą popularnością cieszą się zakłady dotyczące najpopularniejszych sportów, takich jak piłka nożna, siatkówka, czy też koszykówka. W przypadku sportu, dobrym przykładem firmy zajmującej się tego typu wydarzeniami jest PZbuk zakłady bukmacherskie. Korzystając z pośrednictwa tego bukmachera, możemy legalnie obstawiać zakłady dotyczące rozmaitych dyscyplin sportowych. Jednak sport to nie wszystko. Oprócz zakładów dotyczących wyników rozmaitych meczów, w PZbuk obstawiać można również rozmaite wydarzenia polityczne czy kulturalne, takie jak choćby wyniki wyborów prezydenckich.

Punkty stacjonarne oraz naziemne i ich klienci

Zasadniczo istnieją dwa rodzaje bukmacherów. Pierwszy rodzaj to bukmacherzy naziemni, czyli tacy, którzy dysponują punktami stacjonarnymi, w których można obstawiać zakłady. Należy uiścić odpowiednią opłatę, a następnie otrzymamy papierowy kupon. Istnieją również firmy internetowe, jak choćby wspomniany wcześniej PZbuk, oferujący rozmaite zakłady bukmacherskie. Zasada działania jest identyczna. Główną różnicą jest fakt, że cały proces związany z obstawianiem odbywa się wirtualnie.

Drugim, niemniej ważnym pojęciem, są klienci. Klienci to po prostu osoby typujące wyniki poszczególnych wydarzeń. Bez względu na to, czy osoba obstawiająca bazuje na wiedzy, czy po prostu liczy na szczęście, cel jest jeden –– trafnie obstawić i zgarnąć wygraną.

Co musisz wiedzieć, rozpoczynając swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi?

Aby rozpocząć swoją przygodę z typowaniem, musisz ukończyć osiemnaście lat. Jest to wymóg określony prawnie, co oznacza, że nie można go w żaden sposób ominąć. Jeżeli zdecydujesz, że chcesz korzystać z usług bukmacherów naziemnych, sprawa jest niezwykle prosta. Wystarczy, że udasz się do odpowiedniego punktu, obstawisz wynik, zapłacisz i poczekasz na rezultaty.

W przypadku bukmacherów działających online, takich jak chociażby PZbuk, sytuacja wygląda trochę inaczej. Na początku wybieramy serwis, z którego chcemy korzystać i zakładamy w nim konto. Następnie zasilamy swój wirtualny portfel (pozwalający na obstawianie zakładów) za pomocą przelewu, karty kredytowej czy też szybkich płatności internetowych. Zanim to zrobimy, zapoznajmy się z warunkami dotyczącymi płatności. Znajdziemy je na na stronie wybranego przez siebie bukmachera.

Dodaj komentarz